Proč si vybrat Rubeculu

Abyste se více dozvěděli o nás je třeba začít u podlah. Při stavbě se dá spousta věcí předělat, opravit nebo zamaskovat, to ale neplatí o podlahách. Při realizaci podlah se "láme chleba", podlahy jako první ukážou, jak přesně jste až doposud stavěli. Většinu věcí na stavbě totiž nezatěžujete a pokud ano, tak jenom občas, takže si žijí svým životem např. je běžná praxe, že vyměníte okna za plného provozu a v podstatě si toho ani nevšimnete. Ze zjevných důvodů takto podlahy nefungují. Když nejsou podlahy, nemůžete pohodlně používat dům a pokud podlahy jsou, pak jsou používáním neustále zatěžovány. Tedy podlahy musí být odolné a v ideálním případě "věčné" (tím není myšlena pochozí vrstva, u které se počítá, že se v horizontu cca 15ti let vymění, protože už nebude esteticky vyhovovat), ale těžká plovoucí podlaha, na kterou je pochozí vrstva instalována. Těžká plovoucí podlaha/roznášecí vrstva (anhydrit, litý cementový potěr, hlazený beton Mixokret - tj. podlaha na izolační vrstvě nebo bez ní, která je oddělená od svislých ploch, podobně jako plovoucí podlaha v interiéru) je spojovacím můstkem mezi hrubou stavbou a dokončovacími pracemi v interiéru. S vylitou podlahou bývají zpravidla hotové i okna, vnitřní omítky atd., proto často slyšíme "když je podlaha, tak už je to dům" - dům je to samozřejmě i předtím, ale spíše ve fázi polojeskyně, alespoň tak to bude připadat všem vašim známým, kteří nestaví, nebo už zapomněli jaké to bylo, když stavěli oni.

Lití podlah je riskantní, jelikož o úspěchu nebo neúspěchu se rozhoduje během poměrně krátkého času lití, aby si materiál udržel ideální vlastnosti musí být zpracován v omezeně krátkém čase (cca 3 hodiny), po jeho uplynutí už nelze do podlahy zasahovat. Takže když se nedaří, není možné zahodit nářadí a přijít další den, podlaha se musí vylít na první dobrou. Pokud se něco nepovede, převyšuje cena opravy celkovou cenu, kterou za realizaci platíte. Dá se říct, že s litými podlahami a podlahami obecně je to jako s Italským jídlem, skládají se z pár ingrediencí, ale ty musí být perfektní. Konkrétně u podlah se říká, že podlaha je 50% fortel a 50% materiál. Ten fortel se nedá okoukat, načíst a ani Youtube Vám nepomůže, proto lité podlahy dělají ve většině případů specializované firmy, jako je ta naše resp. ne úplně jako ta naše, my máme trochu jiný přístup než ostatní licí/podlahářské firmy.

S litými podlahami máme více než 10ti leté zkušeností a v současnosti ročně realizujeme řádově 10ti tisíce čtverečních metrů litých podlah zejména v rodinných domech, ale i v komerční a průmyslové výstavbě. Umíme udělat jakoukoliv litou podlahu od letištní haly (1000 m2/den), bytového domu (1000 m2/den), rodinného domu (150 m2/cca 2 hodiny lití) až po podlahu v přístěnku pod schody (10 m2). Což znamená, že jsme v podstatě celý rok po kotníky v sádře nebo betonu. V tom se od ostatních firem nelišíme, všichni jsme blátošlapové. To, co umíme navíc je, že rozumíme podlahám nejen prakticky, ale i teoreticky a to nejenom těm litým. Tedy krom toho, že umíme uvařit skvělé špagety, umíme vymyslet i recept. Umíme Vám navrhnout a realizovat kompletní skladbu podlahy od hlíny až po pochozí vrstvu, včetně vybourání a likvidace odpadu. Naší hlavní činností jsou sice lité podlahy, ale díky tomu, že v rámci kompletních rekonstrukcí podlah děláme větší či menší stavební práce a v návaznosti také pochozí vrstvy, máme přehled o stavbě jako celku, takže víme, jaké práce podlahám předchází a jaké budou následovat. Proto Vám dokážeme najít ideální řešení na míru, z celé škály stavebních možností ať už se jedná o určení váhorysu nebo návrhu kompletní skladby podlah, vždy bereme v úvahu všechny Vaše požadavky a okolnosti související s realizací tj. - cena; požadované vlastnosti; technické možnosti, které na stavbě máte; doba schnutí podlah; doba realizace; klimatické podmínky; atd. Nejsme ani zedníci abychom Vám všude cpali beton z míchačky nebo anhydrit a ani podlaháři abychom všechno řešili stěrkou nebo OSBéčkem. Umíme nabídnout jak nejlepší možné řešení, tak funkční kompromis. Protože podlahy děláme dlouho, umíme si víceméně se vším poradit. Nejsme superhrdinové, jednou... maximálně dvakrát za rok se nám něco nepovede, ale všechno si po sobě dokážeme opravit, umíme brousit, stěrkovat, sešívat resp. připravit podklad tak, jak je potřeba pro pokládku. Proto Vám vždy předáme podlahu podle slíbené normy nebo požadavků, u nás neplatíte za pokus, ale za výsledek.

Naše hodnoty a způsob práce

  • Dodržujeme termíny
  • Jsme flexibilní
  • Umíme řešit problémy
  • Dodržujeme normy a technické postupyVe většině případů Vám spočítáme konečnou cenovou nabídku dopředu
  • U nás neplatíte za pokus, ale za výsledek
O nás

V oboru Anhydritových podlah se pohybujeme už od prvních realizací anhydritu v ČR. S realizací podlah máme více než 10ti leté zkušenosti. Provádíme lité podlahy pro rodinné domy, bytové domy, haly a komerční prostory. Více o nás.

Naše hodnoty a způsob práce
  • Dodržujeme termíny
  • Jsme flexibilní
  • Umíme řešit problémy
  • Dodržujeme normy a technické postupy
© Copyright 2022 Rubecula by Ekhard Media